آخرین مطالب
  

قوانین و مقررات

مسئولیت کاربران


1. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران موکل و وکیل که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوع جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و باشگاه وکیل پلاس می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی باشگاه وکلا بعمل آورد.
2. هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار باشگاه وکیل پلاس شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و باشگاه وکیل پلاس حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.
3. مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران برعهدۀ کاربران باشگاه وکیل پلاس است.
4. به منظور مبادلۀ آسان اطلاعات، مسئولیت همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به باشگاه وکیل پلاس، از طریق سایت/اپلیکیشن باشگاه وکیل پلاس توسط کاربر بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.
5. مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

 

مسئولیت وکیل پلاس

 

1. در صورت تخلف کاربران از قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین گروه و اعمال و رفتاری که حضور یک کاربر (وکیل/ موکل) را برای وکیل پلاس، سایر کاربران و اشخاص ثالث خطرناک نماید و یا مطلوب نباشد، وکیل پلاس طبق صلاحدید و تشخیص خود نسبت به حذف دسترسی کاربر مذکور از خدمات باشگاه اقدام خواهد نمود، در این صورت کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
2. هنگامی که کاربر از سرویس باشگاه وکیل پلاس استفاده می‌کند، مسئولیت ذخیره موقعیت مکانی محل انجام پروژه بر عهده وکیل پلاس است.
3. اطلاعاتی که در باشگاه وکلیل پلاس ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفادۀ کاربر مجری یا کارفرما از سرویس باشگاه به منزلۀ قبول و اعطای اختیار به باشگاه جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات فوق الاشعار به شرح زیر می‌باشد:
ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات؛ برقراری ارتباط بین مجری و کارفرما جهت تسهیل فرآیند انجام پروژه؛ به طور مثال مجری می‌تواند از شماره تلفن همراه کاربر برای تماس و پرسیدن مکان دقیق کارفرما استفاده کند. ارتباط باشگاه وکیل پلاس با کاربر جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره؛ شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژۀ هر کاربر؛ بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات فوق الاشعار برعهده باشگاه وکیل پلاس می‌باشد؛ به نحوی که هیچ شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات کاربر مجری و یا کارفرما - اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد - مطالبه شود، باشگاه موظف به ارائه اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.

 

شرایط و مقررات حاکم بر روابط کاربر با وکیل/مشاور/گروه

 

اطلاعاتی که کاربران مستقیما در باشگاه وکیل پلاس ثبت می‌نمایند، بخشی از اطلاعاتی که باشگاه ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که کاربران به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌کند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس و اطلاعاتی از این دست می‌باشد. اطلاعاتی که در نتیجه استفاده کاربر از سرویس ذخیره می‌شود، علاوه بر اطلاعاتی که وی به صورت مستقیم در سامانه ثبت می‌کند، برخی از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفادۀ کاربر از سرویس تولید می‌شود نیز، در باشگاه وکلا ذخیره خواهد شد.
باشگاه وکیل پلاس ممکن است اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و سایت باشگاه را ثبت می‌کند. از این اطلاعات برای بهبود کیفیت خدمات استفاده می‌شود. اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده و شبکه اینترنت باشگاه ممکن است اطلاعات مربوط دستگاهی که کاربر از طریق آن از سامانه استفاده می‌کند (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت‌افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال کاربر به اینترنت از جمله شبکه ۳G، وای‌فای(WiFi)  و غیره را ذخیره کند.
تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد باشگاه وکیل پلاس محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقامات قضایی.
خدمات باشگاه وکیل پلاس ممکن است با مشارکت خدمات گروههای دیگری ارائه شود که وکیل پلاس کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و باشگاه وکیل پلاس مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این گروه ها ندارد.
کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی باشگاه وکیل پلاس را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.
کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
• وکلا، مشاوران و موسسات حقوقی باید خدمات توافق شده با کاربران را در زمان توافق شده ارائه نمایند. در صورتی که خدمات توافق شده ارائه نشود و کاربر به این موضوع اعتراض نماید، وکیل پلاس وجه پرداخت شده از سوی کاربر بابت خدمات توافق شده بین وکیل/مشاور با کاربر را به کاربر عودت می‌دهد.
• مسئولیت سوء مشاوره یا ارائه مشاوره اشتباه به کاربران بر عهده وکیل یا مشاور است.
• در صورتی که خدمات توافق شده با تأخیر نسبت به مهلت توافق شده ارائه شود و کاربر ظرف مدت 48 ساعت پس از ارائه خدمات به این موضوع اعتراض نماید وکیل پلاس مختار است که تمام یا بخشی از وجه پرداخت شده از سوی کاربر بابت خدمات توافق شده بین وکیل/مشاور و کاربر را به کاربر عودت دهد.
• وکلا، مشاوران و موسسات حقوقی در صورت کامل نبودن اطلاعات ارسالی از سوی کاربران، تنها در صورتی می‌توانند به درخواست‌های کاربران پاسخ دهند که خود مسئولیت کسب اطلاعات کافی از آن‌ها را بر عهده بگیرند. وکیل پلاس معتقد است که وکیل و مشاور باید کمبود اطلاعات را تشخیص دهد و در جهت کسب اطلاعات، سوالات لازم را از کاربر بپرسد. این مسئولیت حقی برای کاربرانی که اطلاعات کامل ارائه نکرده‌اند ایجاد نمی‌کند اما برای وکیل پلاس این حق را ایجاد می‌کند که درباره ادامه عضویت یا لغو عضویت وکیل، مشاور یا گروه حقوقی تصمیم‌گیری کند.
• کاربر و وکیل/مشاور با عضویت در وب سایت وکیل پلاس به نشانی www.lawyerplus.org، گروه حقوقی وکیل پلاس قانون که در این جا وکیل پلاس نامیده می‌شود را به عنوان داور مرضی‌الطرفین در حل اختلافات خود پذیرفته‌اند. رأی وکیل پلاس در حل اختلاف کاربر و وکیل/مشاور لازم الاجراست.
• زمان درج متن و محتوای حاوی خدمات وکیل/مشاور در پاسخ به درخواست کاربر در وکیل پلاس به منزله زمان تحقق ارائه خدمات وکیل/مشاور است. در صورتی که وکیل یا مشاور در جایی خارج از وکیل پلاس به کاربران پاسخ دهد، وکیل پلاس به اختلافات طرفین رسیدگی نخواهد کرد و مسئولیت ارتباطات طرفین و تحویل خدمات خارج از محیط وکیل پلاس به عهده خودشان است.
• وجوه دریافت شده از کاربران و موکلان بابت هزینه مشاوره نزد وکیل پلاس باقی می‌ماند و وکیل پلاس پس از ارائه خدمات از سوی وکیل یا مشاور، هزینه را به وکیل یا مشاور پرداخت می‌کند.
• قیمت‌های حداقلی ارائه خدمات حقوقی توسط وکلا، مشاوران و موسسات حقوقی به کاربران در بخش قیمت مشاوره و خدمات حقوقی ارائه شده است.