آخرین مطالب
  

خدمات فناوری اطلاعات

 

گروه حقوقی وکیل پلاس با اتکاء به توانمندی همکاران مجرب خود در زمینۀ تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی انواع نرم افزارها، وب سایت ها و پرتال های مشاغل و صنایع گوناگون، آمادۀ ارائۀ هرگونه خدمات مشاوره و اجرا در زمینه تولید نرم‌افزارها، وب سایت ها و پرتال های سفارشی شما است. تیم فنی با استفاده از جدیدترین و کارآمدترین ابزارهای برنامه نویسی روز دنیا، همواره در حال ایجاد خلاقیت و نوآوری در راستای تولید محصولات رقابتی با قیمت پایین و کیفیت بسیار بالا (مطابق با استانداردهای جهانی) هستند. هدف ما استفاده از آخرین دستاوردهای دانش نرم افزار روز دنیا در راستای رفع نیاز نرم افزاری مشاغل و صنایع گوناگون در تولید و توسعه نرم افزار ها و پرتال های سفارشی است.

 

مراحل تولید نرم افزار سفارشی


تولید نرم افزار سفارشی مراحل خاص خود را دارد. جدای از مراحل و فازهای مختلف تولید یک نرم افزار که تخصص و دانش خاص خود را می‌طلبد و متدولوژی های گوناگونی برای این امر وجود دارد که روز به روز بر دامنۀ تکامل و پیشرفت آن ها افزوده می‌شود، در برخورد با سفارش تولید یک نرم افزار و یا وب سایت مراحلی وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم: 

 

1. تحلیل 

از مهمترین فعالیت ها در تولید یک نرم افزار و وب سایت های سفارشی و مستقل، استخراج و تحلیل نیازمندی های مشتری است. همکاران ما با ایجاد یک ارتباط صمیمانه و بر اساس اعتماد متقابل و ارائۀ مشاوره رایگان به شما به صورت برگزاری جلسات حضوری و غیر حضوری متعدد، ارائۀ پیشنهاد در زمینۀ تکنولوژی های موجود، توجیه نحوۀ پیشرفت پروژه و توضیح نحوۀ انجام مرحله به مرحلۀ سفارش، تحلیل جامع و کاملی از محصول مورد نیاز شما ارائه خواهد نمود. 

 

2. طراحی

 ساخت یک مدل برای یک نرم افزار سفارشی قبل از پیاده سازی شبیه به طراحی نقشه برای ساخت یک ساختمان است. در بسیاری از شاخه های مهندسی پیش از ساخت محصول به توصیف چگونگی محصولاتی که باید ساخته شود می‌پردازند که توسعه نرم افزار نیز از این امر مستثنی نیست. طراحی سبب شکل گیری دید درستی از ارکان معماری نرم افزار خواهد شد. همکاران ما در پی آن هستند که کی، کجا، چرا و چگونه طراحی کنند تا کاربر با محتوای کار شما ارتباط برقرار نماید و این دقیقا همان چیزی است که ما و شما را از سایرین مستثنی می سازد. 

 

3. پیاده سازی

پیاده سازی بخشی از فرآیند تولید نرم افزار است که در آن کدنویسی و برنامه نویسی پروژه نرم افزار سفارشی نوشته می‌شود. در این فاز، نرم افزار بر اساس معماری از قبل طراحی شده، پیاده سازی و برنامه نویسی می‌شود. به واقع ساخت نرم افزار در این مرحله صورت می‌پذیرد. تیم فنی با توجه به شناختی که از نیازهای مشتری به دست آورده و با توجه به بستری که قرار است نرم افزار در آن تولید شود (اعم از نرم افزار تحت وب، تحت ویندوز، تحت اندروید، تحت لینوکس و...) زبان برنامه نویسی نرم افزار و پایگاه داده را به مشتری پیشنهاد می‌دهد و پس از تصویب نهایی در برگۀ مستندات پروژه، نرم افزار را پیاده سازی می‌کند. 

 

4. آزمون

آزمایش یا تست نرم افزار یکی از مهمترین بخش هایی است که در حین فرآیند پیاده سازی پروژه های نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد. در تمام متدلوژی های تولید نرم افزار که چرخۀ تولید نرم افزار نامیده می‌شوند (اعم از RUP، آبشاری، حلزونی و ...) برای آزمون نهایی نرم افزار روش های مدون و جامع و کاملی شکل گرفته است. صحت و دقت فعالیت های آزمون نرم افزار به طور مستقیم در کیفیت نتایج پروژه ها مؤثر است. از این رو برنامه ریزی و اجرای صحیح آزمون نرم افزار می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت یا شکست پروژه‌های نرم افزاری ایفا نماید. 

 

5. استقرار و گسترش

پس از پایان آزمون اولیۀ نرم افزار، استقرار و تحویل سیستم در محیط کار نهایی انجام خواهد شد. تمرکز این فاز بر تضمین نرم افزار برای استفادۀ کاربران نهایی نرم افزار است. در این نقطه از چرخۀ حیات نرم افزار، تمرکز روی بازخورد (feedback) کاربر در خصوص تنظیم دقیق محصول، پیکربندی نرم افزاری، نصب و نکات مربوط به قابلیت استفاده خواهد بود. با اتمام این فاز، باید اهداف به طور کامل برآورده شده باشد و پروژه در موقعیتی قرار گیرد که بتوان آن را خاتمه داد. در این فاز تیم فنی با استفاده از بازخوردهای اولیۀ کاربران به رفع نقایص احتمالی اهتمام خواهد ورزید، به خصوص رابط کاربری نرم افزار (User Interface) باید برای کاربران جذاب باشد تا نرم افزار بتواند مورد استفادۀ آسان قرار گیرد. 

 

6. پشتیبانی

نرم افزار ماهیتی پویا دارد که پس از استقرار یک پروژه نرم افزاری به اتمام نمی‌رسد. ارتقای نرم افزار و ارائۀ نسخه‌های جدید با قابلیت‌های بیشتر و یا نیازمندی‌های جدیدی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، رفع خطاهای موجود در سیستم فعلی، آموزش مستمر کاربران سیستم و آموزش کاربران جدید از مهم‌ترین اهداف فاز پشتیبانی محسوب می‌شوند. این نکته مهم نیست که تیم تولید و توسعه برای ایجاد یک نرم افزار چقدر زمان و برنامه ریزی صرف می‌کنند، چرا که اگر در پایان، کاربران نهایی از عملکرد نرم افزار راضی نباشند چرخۀ حیات نرم افزار به پایان می‌رسد و عملاً کاربرد و راندمان مفید خود را نخواهد داشت. 


گروه حقوقی وکیل پلاس با تکیه بر توان مهندسین خود توانسته با انجام پروژه های نرم افزاری و پرتال های سازمانی گوناگون گام های موثری در توسعه فناوری اطلاعات در کشور بردارد. 

 

فهرست محصولات :

  • سامانه جامع امور حقوقی
  • سامانه جامع مدیریت املاک
  • سامانه اطلاعات مکانی املاک
  • سامانه تخلفات اداری کارکنان
  • پیشخوان امور حقوقی مهستان