آخرین مطالب

گزارش| نگاهی به اقدامات قوه قضائیه در حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در سال ۱۴۰۱

0

قوه قضائیه با اقداماتی مانند تشکیل شورای راهبردی شرکت‌های دانش‌بنیان، تشکیل کارگروهی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و اجرایی شدن معافیت حق بیمه قراردادهای شرکت‌‎های دانش‌بنیان، از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین حمایت کرده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ دستگاه قضا همواره از تولید و اشتغال حمایت‌های ویژه‌ای داشته است به طوری که تا کنون دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های متعددی در راستای حمایت از تولید به بخش‌های مختلف قضائی ابلاغ شده است اما در دوره تحول و تعالی این مهم با شتاب بیشتری در حال انجام است. حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای از ابتدای انتصاب خود در مسند ریاست دستگاه قضا همواره بر حمایت از تولید تأکید داشته و با توجه به شعار سال حمایت حقوقی و قضائی از شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار دستگاه قضا قرار داده است. در همین راستا اقدامات مؤثری نیز در قوه قضائیه از رفع مشکلات حقوقی و قضائی از کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی تولیدی تا تشکیل شعب ویژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.

عزم جزم عدلیه در حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و صنعتگران

در همین زمینه رئیس قوه قضائیه در پیام تبریک سال نو شمسی از عزم جزم عدلیه در حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان و صنعتگران و کارآفرینان خبر داد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در این پیام اظهار کرد: در سال جدید‌ که مبتنی بر اقتضائات زمانه و ضروریات کشور از سوی رهبر حکیم انقلاب با عنوان سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده است، عزمی جزم و استوار داریم تا در راستای وظایف ذاتی عدلیه با همکاری و هم‌افزایی سایر قوا از امر «تولید» که به‌حق یک «جهاد» نام گرفته است، از تولیدکنندگان و صنعتگران و کارآفرینان حمایت و پشتیبانی ویژه کنیم و در مقابل هر آنچه که مانع رونق و جهش اقتصاد مولد و اشتغالزا است بایستیم تا از این طریق ضمن تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامى، توطئه‌های دشمنان و عنوان که طی سال‌های اخیر از هیچ تلاشی برای زمین زدن اقتصاد ملی و معیشت مردم فروگذار نکرده‌اند را خنثی سازیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!