آخرین مطالب

وزیر نیرو: حدود 700 میلیون دلار از مطالبات ایران را از عراق دریافت کردیم/ افتتاح حساب‌های یورویی برای شرکت ملی گاز ایران و توانیر صورت می‌گیرد

0

وزیر نیرو گفت: بخشی از مطالبات ما حدود 700 میلیون دلار است که مطالبات خود را دریافت کردیم و مراحل تخصیص و واریز به حساب ها صورت گرفت.

به گزارش برنا، رضا اردکانیان، وزیر نیرو، در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره نتایج سفر به عراق گفت: دیروز بنده مسئول هیاتی مرکب از وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن تجارت، نفت، نیرو، بانک مرکزی و وزارت خارجه برای پیگیری مسائل توسعه روابط اقتصادی دو کشور بودم. در عراق دیدار و گفتگو با وزرای برق و تجارت و نیز روسای کل بانک مرکزی و بانک تجارت و نخست وزیر عراق داشتم.

او افزود: بعد از 6 سال، از سال 93 تا پایان ماه جاری،  اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق در تهران با حضور سازمان دولتی و بخش خصوصی فعال عراق و همکاران متناظر آنها در ایران برگزار می شود. امیدواریم این اجلاس، گفتگوها و تصمیمات منجر به تسهیل در روابط تجاری، بازرگانی و اقتصادی دو کشور به ویژه بین بخش خصوصی شود و  همچنین منجر به توسعه روابط شود.

اردکانیان بیان کرد: دو پروژه مهم وزارت نیرو و وزارت برق عراق هم در دستور قرار گرفت و تقریبا نهایی شد که یکی مشارکت شرکت های ایرانی برای کاهش تلفات شبکه توزیع برق عراق و اصلاح و تعمیر تجهیزات برقی آسیب دیده در عراق است که برای مثال بیش از 5 هزار ترانسفورماتور توسط شرکت های ایرانی می تواند مورد اصلاح، تعمیر و بکارگیری قرار بگیرد و ظرفیت سازی نیروی انسانی هم انجام شود.

او افزود: درباره مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات فشرده و در نهایت خوبی برگزار شد و توافقات مکتوبی صورت گرفت. بخشی از مطالبات ما حدود 700 میلیون دلار است که مطالبات خود را دریافت کردیم و مراحل تخصیص و واریز به حساب ها صورت گرفت. توافق جدید در روزهای آتی انجام می شود که افتتاح حساب های یورویی برای شرکت ملی گاز ایران و توانیر صورت می گیرد تا مبلغ اخیر و سایر مبالغ با تبدیل شدن به یورو در این حساب ها، ذخیره شود. 

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!