آخرین مطالب

قیمت نفت در آغاز معاملات امروز 3 درصد سقوط کرد

0

در آغاز معاملات بازارهای جهانی نفت در روز دوشنبه، با نگرانی از موج جدید ابتلا به ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای نفت، قیمت نفت خام سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در آغاز معاملات بازارهای جهانی نفت در روز دوشنبه، با نگرانی از موج جدید ابتلاء به ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای نفت، قیمت نفت خام سقوط کرد.

تا ساعت ۷:۱۹ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، ۳.۱۴ درصد یا ۱.۱۴ دلار سقوط کرد و به ۳۵.۱۲ دلار بازگشت.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۲.۲۵ درصد یا ۰.۷۸ دلار سقوط کرد و به ۳۷.۸۶ دلار رسید.

این در حالی است که هر دو شاخص نفت هفته گذشته هم حدود ۸ درصد سقوط کرده بودند تا اولین افت هفتگی خود از ماه آوریل را به ثبت برسانند.

تشدید شیوع کرونا در آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت خام جهان نگرانی‌هایی را در مورد چشم‌انداز تقاضای نفت به وجود آورد. تنها در روز یکشنبه بیش از ۲۵٫۰۰۰ نفر مبتلای جدید در آمریکا به ثبت رسید و ایالت‌های بیشتری شامل فلوریدا و تگزاس گزارش دادند تعداد مبتلایان جدید آنها رکورد زده است.

از سوی دیگر سرمایه‌گذاران در انتظار اجلاس کمیته بازرسان اوپک پلاس در روز پنجشنبه هستند که قرار است توافق کاهش تولید تاریخی این گروه را مورد بررسی قرار دهد.

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!