آخرین مطالب

فعال‌کردن "مکانیزم ماشه" باج‌خواهی اروپایی‌ها از ایران است.

10

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اروپایی‌ها قصد دارند با فعال‌سازی "مکانیزم ماشه"، از برنامه‌های صلح‌آمیز ایران سوء‌استفاده و به‌نوعی باج‌خواهی کنند، گفت: در این شرایط دستگاه دیپلماسی کشور باید فعالانه و هوشیارانه‌تر عمل کند.

فعال‌کردن

مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تصمیم اروپایی‌ها برای فعال کردن "مکانیزم ماشه" علیه ایران، گفت: اروپایی‌‌ها در تعهدات‌شان ذیل برجام بدعهدی کرده‌اند، حالا هم به‌دنبال فرافکنی و فرار به جلو برای لاپوشانی نقض عهدهای‌شان هستند.

 

وی با تأکید بر اینکه "مکانیزم ماشه" به ابزاری برای باج‌خواهی علیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است، اظهار داشت: اروپایی‌ها قصد دارند با فعال‌سازی "مکانیزم ماشه"، از برنامه‌های صلح‌آمیز ایران در چارچوب برجام، سوء‌استفاده و به‌نوعی باج‌خواهی کنند، در این شرایط دستگاه دیپلماسی کشور باید فعالانه و هوشیارانه‌تر عمل کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: از اتحادیه اروپا انتظار می‌رفت که مستقل از آمریکایی‌ها در چارچوب برجام تصمیم‌گیری کند، اما ظاهراً آنها تابع سیاست‌های یکجانبه‌گرای آمریکایی‌ها هستند و از خودشان اراده‌ای ندارند.

گودرزی، تصمیم برای اِعمال "مکانیزم ماشه" از سوی اروپایی‌ها را تهدیدی توخالی دانست و گفت: اروپایی‌ها قصد دارند با تهدید برای اِعمال "مکانیزم ماشه" و فعال‌سازی آن، جمهوری اسلامی ایران را در مسیر دستیابی به فناوری هسته‌ای متوقف کنند و به‌نوعی برای خودشان زمان بخرند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها خودشان هم می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به‌دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است و در آینده نیز قصدی برای دستیابی به این سلاح نخواهد داشت، اما با پیروی از سیاست‌های یکجانبه‌گرایی آمریکایی‌ها در مسیر توسعه روابط دست‌اندازی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم دستگاه دیپلماسی کشور باید فعالانه‌تر نسبت به فعال‌سازی "مکانیزم ماشه" از سوی اروپایی‌ها اقدام و از ظرفیت‌های بین‌المللی برای خنثی‌سازی توطئه آمریکایی‌‌ها و اروپایی‌ها برای منزوی کردن ایران در عرصه جهانی استفاده کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!