آخرین مطالب

عربستان از اوپک پلاس برای ثبات بازار نفت قدردانی کرد

0

کابینه عربستان از تلاش‌های ائتلاف اوپک پلاس و دیگر تولیدکنندگان نفت ضمن قدردانی برای کمک به ثبات بازار نفت خواستار تدام این تلاش‌ها شد.

عربستان از اوپک پلاس برای ثبات بازار نفت قدردانی کرد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا رویترز نوشت: کابینه عربستان سعودی روز سه‌شنبه (۲۰ خردادماه) توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» را برای بار دیگر تأیید و درخواست این ائتلاف از همه تولیدکنندگان عمده نفت برای مشارکت در ثبات بازار نفت را دوباره مطرح کرد.

۲۳ کشور تولیدکننده نفت اوپک و غیراوپک حاضر در توافقنامه همکاری (Declaration of Cooperation) در نشست ماه آوریل بر سر کاهش تولید در سه مرحله به ترتیب ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای مدت دو ماه، ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای ۶ ماه و ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه برای ۱۶ ماه به توافق رسیدند. با اجرای این توافق، حدود ۱۰ درصد از عرضه جهانی نفت کاهش یافت و سبب دو برابر شدن قیمت نفت خام در مدت دو ماه شد.

کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای ماه‌های مه و ژوئن اوپک پلاس که قرار بود به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز برسد، روز شنبه (۱۷ خردادماه) برای یک ماه دیگر و تا پایان ماه ژوئیه تمدید شد. با این تفاوت که مکزیک مشمول این تمدید یک ماهه نیست و کاهش تولید ماه ژوئیه ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!