آخرین مطالب

سیاستمدار آلمانی: "معامله قرن" چیزی جز مشروعیت‌بخشی به اشغالگری اسرائیل نیست

0

یک سیاستمدار حزب سبز آلمان طرح موسوم به "معامله قرن" ترامپ را بسیار خطرناک دانست که چیزی به‌غیر از مشروعیت‌بخشی به اشغالگری رژیم صهیونیستی در آن دیده نمی‌شود.

سیاستمدار آلمانی:

 

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، "دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه هشتم بهمن در حضور "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح ادعایی خود برای حل‌وفصل سیاسی در منطقه خاورمیانه که به «معامله قرن» شهرت یافته است رونمایی کرد؛ ترامپ در این مراسم مدعی شد که طرح معامله قرن برای طرفین (فلسطین و رژیم صهیونیستی) یک راهکار دودولتی است و یک معامله برد ــ برد است. با وجود ادعای ترامپ مبنی بر اینکه در این طرح منافع فلسطینی‌ها نیز لحاظ شده است، مقامات فلسطینی تأکید کردند که این طرح یک طرح کاملاً یکطرفه بوده و فلسطینی‌ها هرگز زیر بار آن نخواهند رفت.
"یورگن تریتن"، از سیاستمداران حزب سبز آلمان در گفتگویی با روزنامه "دی‌ولت" آلمان، طرح "معامله قرن" ترامپ را بسیار خطرناک ارزیابی و تأکید کرد که این طرح تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی را تقویت و مناسبات اسرائیل با همسایگان عرب خود را بدتر می‌کند.

وی معامله قرن ترامپ را یک اقدام تدافعی و یک نبرد دفاعی مضاعف دانست که بیشتر به دو نفر مربوط می‌شود که یکی تحت فشار شدید روند یک استیضاح و دیگری تحت فشار اتهامات فساد بالا قرار دارد و در این شرایط این دو نفر یعنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و "بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر رژیم صهیونیستی این طرح را ارائه داده‌اند.

این سیاستمدار بلندپایه حزب سبز آلمان در ادامه این گفتگو تصریح کرد که در بیانیه ترامپ و نتانیاهو برای ارائه معامله قرن در حالی از یک راهکار دودولتی سخن به‌میان آمده که محتوای آن چیزی به‌غیر از مشروعیت‌بخشی به الحاق غیرقانونی بیشتر سرزمین‌های اشغالی دیده نمی‌شود و اروپا نمی‌تواند این راه را دنبال کند.

"تریتن" در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که این طرح ترامپ در بسیاری زمینه‌ها بحران‌ساز خواهد بود و این مناقشات را در درازمدت نهادینه خواهد کرد؛ در واقع باید آنچه خلاف قواعد رایج بین‌المللی در اینجا رخ داده است واقعاً به‌رسمیت شناخته شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!