آخرین مطالب

توصیه رئیس کل دادگستری به ابربدهکاران بانکی/حکم قطع انگشتان دست در تهران اجرا نشده است/باندهای مافیایی کودکان کار خیابانی تحت تعقیب قرار می‌گیرند

0

دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار تسنیم گفت: افرادی که از کودکان کار خیابانی برای کسب درآمد سوء استفاده می‌کنند را تحت تعقیب قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نشست خبری علی القاصی‌مهر، رییس کل دادگستری استان تهران و علی صالحی، دادستان تهران به مناسبت هفته قوه قضائیه بعد از ظهر امروز شنبه 4 تیرماه برگزار شد. القاصی‌مهر در آغاز این نشست ضمن گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه، گفت: شهید بهشتی در تدوین قانون اساسی و طراحی ساختار نظام مقدس جمهوری اسلامی و ریل‌گذاری نظام قضائی کشور نقش بی‌بدیلی داشت.

مردمی‌سازی قوه قضائیه محور دستگاه قضاست

وی افزود: ما در قوه قضائیه دوره جدیدی را تجربه می‌کنیم، دوره تحول و تعالی قوه قضائیه. مدیریت این دوره به دست فردی توانمند است، کسی که فرزند قوه قضائیه است و برآمده از متن دستگاه قضائی و متن جمهوری اسلامی است. امروز قوه قضائیه دوره تکامل و پیشرفت و تعالی خود را با مدیریت هوشمند و توانمند حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای طی می‌کند. قانونمندی، قانون‌گرایی و ضابطه‌مند بودن امور در دستگاه قضائی و توجه به حقوق مردم، اولویت‌دار بودن مردم و مردمی‌سازی و اجتماعی‌سازی قوه قضائیه از محورهایی است که در دوره تحول و تعالی در حال سپری شدن است.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه این افتخار را دارد که ضابطه و معیار در قوه قضائیه را بر اساس شرع مقدس اسلام و قوانین موضوعه بنا کند، افزود: قوه قضائیه این افتخار را دارد که خود را به عنوان خادم مردم معرفی کند و با تکریم کرامت انسان‌ها توفیق خدمت به مردم را داشته باشد. ریاست قوه قضائیه از جنس مردم و در کنار مردم و برای مردم تلاش می‌کند و تمام ظرفیت قوه برای خدمت به مردم بسیج شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات1 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!