آخرین مطالب

تشکیل کارگروه ویژه اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در سازمان بازرسی کل کشور

0

سازمان بازرسی کل کشور در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر در هم شکستن ساختار‌های فسادزا، کارگروه ویژه اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری را تشکیل می‌دهد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نشست شورای معاونین سازمان بازرسی کل کشور به ریاست ذبیح‌الله خدائیان، رئیس این سازمان و با محوریت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر رئیس، مسئولان و جمعی از کارکنان قوه قضائیه برگزار شد. در این جلسه اجرای سریع و دقیق دستورات معظم‌له در این سازمان، مورد تأکید قرار گرفت.

خدائیان در این نشست با تأکید بر اهمیت مفاد فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رهنمودهای معظم‌له به عنوان چراغ راه قوه قضائیه در راه رسیدن به اهداف کلان خود، باید بدون اتلاف زمان و به صورت دقیق، جامع و کارشناسی در سازمان بازرسی کشور مطمح نظر همه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور در هماهنگی با سایر بخش‌های قوه قضائیه، از همه ظرفیت‌های موجود برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب استفاده می‌کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «در مقوله مبارزه با فساد، کار اصلی مقابله با ساختارهای فسادزا و در هم شکستن آنهاست» بیان کرد: عزم سازمان بازرسی در دوره تحول و تعالی برای خشکاندن ریشه‌های فساد و مسدودسازی بسترهای فسادزا جزم است و تلاش می‌کنیم با تمرکز بر مسائل مهم و کلان نگری، در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در درهم شکستن ساختارهای فسادزا گام‌های عملی و موثری برداریم.

وی در این زمینه مشخصاً تکالیفی را برای قائم‌مقام، معاونین و بازرسان کل و امور سازمان بازرسی کل کشور تعیین کرد.

خدائیان در این نشست ارتقای نظارت‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی دستگاه‌ها به‌ویژه در زمینه معاملات و مناقصات و فراهم‌سازی بستر ارتباطی این سامانه با سازمان بازرسی کل کشور پیگیری شود.

وی با صدور دستوری معاونان و بازرسان امور را مکلف کرد که ظرف پانزده روز تکالیف همه دستگاه‌ها از حیث اجرای وظایف قانونی و آیین‌نامه‌های مربوطه و تدوین دستورالعمل‌های قانونی را مورد بررسی قرار دهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اشاره‌ای هم به روند اجرای سند تحول قضائی در سازمان بازرسی کل کشور داشت و تأکید کرد که تکالیف مندرج در این سند به عنوان یکی از مترقی‌ترین اسناد بالادستی به صورت ویژه و با رفع موانع و مشکلات، اجرا شود.

در پایان با دستور خدائیان مقرر شد؛ کارگروهی ویژه متشکل از معاونت‌های سازمان بازرسی به منظور اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و به نتیجه رسیدن دستورات ایشان تشکیل شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!