آخرین مطالب

تشکیل قرارگاه زیستی در نیروی زمینی سپاه/ استقرار یگان‌های رفع آلودگی نزسا در مناطق آلوده به کرونا

10

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تشکیل قرارگاه زیستی در این نیرو برای مقابله با کرونا خبر داد.

تشکیل قرارگاه زیستی در نیروی زمینی سپاه/ استقرار یگان‌های رفع آلودگی نزسا در مناطق آلوده به کرونا

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی از تشکیل قرارگاه زیستی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: همه یگان‌های جنگ نوین قرارگاه‌های ده‌گانه نیروی زمینی سپاه در حالت آماده‌باش کامل هستند.

سردار پاکپور با تشریح اقدامات نیروی زمینی سپاه در روزهای اخیر برای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: در روزهای اخیر برای استقرار گردان‌های جنگ نوین اعم از گروه جنگ نوین 24 بعثت، تیپ نیروهای ویژه صابرین و تیپ میرزا کوچک خان برای استقرار در نواحی‌ای که ویروس کرونا شیوع یافته است، دستورات لازم صادر شده  است و یگان‌های مذکور در مناطق مورد نظر مستقر شده‌اند.

وی افزود: همچنین کارشناسان و متخصصین میکروبیولوژی و ویروس‌شناسی نیروی زمینی سپاه با ابلاغ مأموریت در مناطق آلوده به ویروس کرونا مستقر شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه تصریح کرد: برگزاری جلسات با سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی برای استفاده از سیستم‌های مه‌پاش و ماشین‌های "دی‌اس‌ام" به‌منظور انجام اقدامات ضدعفونی در مناطق آلوده به ویروس، هماهنگی یگان‌های رزمی برای مقابله با ویروس کرونا، هماهنگی خرید اقلام و لوازم مورد نیاز جهت ضدعفونی، پیگیری تأمین و تهیه مواد رفع آلودگی و پاکسازی و... از جمله اقدامات مهم نیروی زمینی سپاه در روزهای اخیر برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.

وی افزود: از روز 7 اسفند یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه در قم مستقر شده‌اند و مشغول ضدعفونی مناطق و معابر شهر قم هستند. تیپ ویژه صابرین و تیپ 20 رمضان و تیپ میرزا کوچک خان و تیپ انصار الرسول نیروی زمینی سپاه نیز مشغول گندزدایی محیط‌های آلوده شهری در استان‌های گیلان، کرمانشاه و قم و تهران هستند.

سردار پاکپور با ابراز اینکه توانمندی‌های تخصصی و فوق‌تخصصی بهداشت و درمان نیروی زمینی سپاه شامل بیمارستان‌های ثابت، سیار و تیم‌های واکنش سریع بهداشتی به‌طور کامل در آماده‌باش هستند و به‌درخواست وزارت بهداشت و درمان یک سامانه بیمارستانی سیار با استعداد 100 تخت بستری مجهز به قم اعزام و مستقر شد، گفت: همچنین یک واحد سی‌تی‌اسکن سیار این نیرو نیز در بیمارستان شهدای یافت‌آباد تهران مستقر شده است و اقدامات تشخیصی بیماران مبتلا به ویروس کرونا را انجام می‌دهد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به لزوم رعایت دقیق بهداشت در پادگان‌ها و محیط‌های عمومی عنوان داشت: گندزدایی روزانه اماکن عمومی و آسایشگاه‌ها و سالن‌های غذاخوری در پادگان‌ها و شناسایی و غربالگری در ورودی پادگان‌ها از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با کرونا ویروس می‌باشد.

سردار پاکپور با تشریح اقدامات بهداشت و درمان نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: ابلاغ آماده‌باش به کلیه بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه، پیگیری تأمین اقلام حفاظتی و شوینده‌های الکلی، بررسی میدانی از بیمارستان شهدای یافت‌آباد برای راه‌اندازی سامانه سی‌تی‌اسکن، پیگیری تأمین لباس محافظ، ماسک N95 و... برای بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه به‌منظور امدادرسانی به بیماران کرونایی  از جمله اقدامات این نیرو برای مقابله با ویروس کرونا در حوزه بهداشت و درمان است. 

وی اضافه کرد: ارائه آموزش‌های حضوری و غیرحضوری برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس و تهیه بروشورهای آموزشی و توزیع بین افراد مبتلا، آماده‌سازی سامانه‌های سیار بهداشتی و درمانی برای انجام مأموریت احتمالی، آماده‌سازی ظرفیت‌ها و تجهیزات گندزدایی محیط‌های آلوده  برای مقابله با کرونا ویروس، هماهنگی معاونت بهداری با معاونت عملیات  (واحد جنگ نوین) برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس، بیماریابی فعال در مراکز تجمعی (درب ورودی پادگانها، آسایشگاهها و...)، آماده‌سازی تیم‌ها و خودروهای واکنش سریع بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا،  گندزدایی روزانه اماکن عمومی و... از  دیگر اقدامات امدادی، پزشکی و بهداشتی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.

سردار پاکپور در پایان سلامتی و شفای عاجل برای تمام هموطنان عزیز را که در شرایط شیوع ویروس کرونا دچار بیماری گردیده‌اند از درگاه خداوند مهربان مسئلت کرد و تأکید کرد: رزمندگان جان‌برکف این نیرو تا پایان یافتن این شرایط همانند حوادث و اتفاقات گذشته در خدمت و کنار هموطنان عزیز خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نظرات0 نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید

نام خود را وارد نمایید

ایمیل خود را وارد نمایید

نظر خود را در اینجا بنویسید...

ارسال نظر ...

لیست نظرات

  1. نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!